Tradiciniame verslo forume – Limarko grupės prezidento Vytauto Lygnugario įžvalgos apie laivybos verslo aktualijas

Dėmesys jūriniam verslui – toks šiemet tradicinio Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų organizuoto verslo forumo pagrindinis akcentas. Šiame kontekste ypač svarbios Lietuvos jūrų laivybos sektoriaus aktualijos, galimybės ir perspektyvos. Pasidalinti savo įžvalgomis su forumo dalyviais pakviestas Limarko grupės prezidentas Vytautas Lygnugaris.

  • Lietuvos jūrų laivų registre šiuo metu yra 102 laivai.
  • Lietuvos laivybos sektoriuje dirba apie 2 tūkstančiai žmonių.
  • Lietuvoje Jūrų laivybos sektoriuje sukuriama apie 140 ml. EUR BVP ir apie 225 ml. EUR BVP su laivyba susijusiuose sektoriuose.

Tai tik keli Lietuvos laivybos verslo situaciją iliustruojantys faktai, kuriuos savo pranešime akcentavo V. Lygnugaris. Jo teigimu,  Lietuvos laivybos verslui konkurencinėje kovoje akistaton tenka stoti su Pietryčių Azija, Tolimaisiais Rytais, JAV, Rusija, Indija ir kitais kontinentais.  

„Lietuvos jūrų laivynas, būdamas sudėtine Europos Sąjungos laivyno dalimi, susiduria ne tik su globalia tarptautine konkurencija, bet ir vidine – pačioje Europos Sąjungoje. Todėl labai svarbu suprasti, kokią vietą Lietuva užima šioje globalioje rinkoje, ir kaip mes save pozicionuojame“, –  pranešime akcentavo Limarko grupės prezidentas.

Globalios konkurencijos sąlygomis Lietuvą gelbsti Europos Sąjungos laivybos kompanijoms taikomos lengvatos. Europos Sąjungos šalies laivuose dirbantys jūrininkai atleidžiami nuo gyventojų pajamų mokesčio. Taip pat Lietuvos laivybos bendrovėms suteikta galimybė mokėti fiksuotą pelno, dar vadinamą tonažo mokestį.

Savo pranešime V. Lygnugaris taip pat apžvelgė oro taršos iš laivų tendencijas, jūrinės dokumentacijos tvarkymo aktualijas, laivų įsigijimo ir registravimo problemas.

Pranešimą galima peržiūrėti: youtube.com/watch?v=Dt63pgIZ17M